Ariane van Heijningen
Goedbedoeld moeilijk maken
Goedbedoeld moeilijk maken
In deze workshop ga je direct oefenen met technieken uit het socratisch coachen: de wijsheid van de ander geboren laten worden. Een methode die breekt met wat we in veel gespreksmethodieken zo gewend zijn, namelijk:
Socratisch coachen is zeer effectieve manier om het denken én voelen van de coachee in beweging te krijgen. “Geen schoten met hagel, maar gelijk bull’s eye inzicht. Dat is socratisch werken.” – T. de Kroon, bestuurder ouderenzorg, coachee.
Ariane van Heijningen is organisatieadviseur en socratisch coach. Ze helpt haar coachees hun ‘shitterige eerste versies’ niet meer te geloven, met het door haar ontwikkelde helderdenkengesprek. Een methodiek gebaseerd op socratische technieken, waar zij ook recent een boek over schreef: Goedbedoeld moeilijk maken (longlist Managementboek van het Jaar 2025).
Ariane leidt coaches en leidinggevenden op in deze methodiek, vanuit haar eigen bureau Denkplaats. Ariane is verbonden aan diverse gerenommeerde instituten, waaronder de Internationale School voor Wijsbegeerte en Comenius. Bezoek haar website www.denkplaats.nl voor nog meer informatie over Ariane en haar werkzaamheden.